środa, 31 sierpnia 2011

Projekt 12/12 - sierpieńW sierpniowym wyzwaniu Projektu 12/12 miałyśmy wykazać się kreatywnością i wymyślić coś ze swetra. Długo myślałam o tym, coby tu można było ze swetra zrobić. Ubranko na termofor? Nie, zbyt popularne. Padło na torbę, bo gdzieś widziałam w necie torbę ze swetra i nawet już sweter do pocięcia wybrałam, ale Longredthread na swoim blogu pokazała kominy, które zrobiła, np. ten poniżej (zdjęcie pochodzi z bloga Longredthread, a zrobiła je podwiatr)

Zajrzyjcie do niej, bo potrafi nie tylko kominy robić, ale różne inne szyciowe cuda. Tak więc po obejrzeniu jej kominów wymyśliłam, że zrobię komin. Oczywiście, aby nie być posądzoną o plagiat i kradzież cudzych pomysłów, zapytałam o zgodę i powstał mój mini komin, choć nazwałabym go raczej szyjogrzejem, bo na komin jest ciut za mały, ale niestety tylko tyle miałam swetra.
A tak to się zaczęło: odcięłam górę (u mnie jest to kamizelka, mam nadzieję, że dziewczyny z projektu wybaczą brak prawdziwego swetra z długim rękawem)

Dołożyłam dwa kawałki białego polarku

Zszyłam z wieloma perturbacjami (maszyna pętelkowała, prułam, bo okazało się, że po moim zszyciu nie da się wywrócić na prawą stronę, hi hi)
i jest:


W lipcu wyzwaniem były broszki. Wiele z nich pokazywałam już na moim blogu, ale jeśli jesteście ciekawi, które zgłosiłam do lipcowego wyzwania to zapraszam tutaj.

Ostatnie doniesienia z kociego pola walki:
wczoraj było blisko, coraz bliżej
Mała tak się gapiła z góry na Sz., że dziś Sz. jest tak przerażona, że nie chce jeść i do tego zabunkrowała się gdzieś w garderobie;((( Biedna koteczka...

3 komentarze:

 1. No to się u Ciebie dzieje! kocie docierania bywają bolesne. U kolegi dłużej będący kot, tzn kocica, uciekła z domu jak pojawiła się mała znajdka, wróciła gdy ta druga niespodziewanie zniknęła na miesiąc, wszystko to trwało i skończyło się znalezieniem nowego domu dla malutkiej gdy jednak wróciła. Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kotkom trzeba czasu.U niektórych zaznajomienie się trwa krótko, a niektóre maja takie charakterki, że i kilka miesięcy potrzeba. Mam nadzieję, ze sie polubią :-) Szyjogrzej skomentowałam w wyzwaniach :-)
  Twoje wszystkie broszki filcowe są super !

  OdpowiedzUsuń
 3. Super Ci wyszedł ten komin :)

  OdpowiedzUsuń