piątek, 12 sierpnia 2011

Perły z lamusa

Ten post będzie nudny jak przysłowiowe flaki z olejem. Może w tej chwili pytacie samych siebie po co publikować nudny post? Zatem śpieszę z odpowiedzią: to jest post roboczy dla mnie, to antidotum na moją sklerozę:)
Przeczesujemy z Mamą stajnię Augiasza (czyli mój stary panieński pokój graciarnię). Zrobił się z niego przez ostatnie 10 lat magazyn rzeczy różnych, dziwnych, potrzebnych i nie. Na koniec przekopywania się przez różne różności natrafiłyśmy na wielką torbę z pamiątkami po ciotce Anicie, która wciąż żyje w naszych rozmowach, wspomnieniach, rzeczach od niej używanych na co dzień, a także we wpisach na blogu. O ciotce pisałam tu, a o pierwszych, jakie odkryłam u Mamy materiałach od Anity tu.
Otóż wielka torba zawierała resztki materiałów, jakie ciotka kupiła pewnie za niewielkie pieniądze. Są to końcówki z belki, ze stemplami producenta, miejscami podniszczone, ale dla mnie wcale nie są to resztki. Jest tego całkiem sporo, np. 10 m czarnej  koronki! Szerokości materiałów mało komfortowe do krojenia, jak dla mnie, bo nie przepadam za wymiarami 90, 115, czy 120 centymetrów. Lubię 140 i 150, ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda:)
Materiały, które sama kupuję pamiętam doskonale, mam je w głowie, mniej więcej pamiętam długość i szerokość, ale takich, które do mnie przychodzą same - już nie za bardzo. Dlatego postanowiłam zrobić specjalnie ku pamięci ten post. Z wymiarami, ze zdjęciem i opisem tkaniny.
Urzekły Mamę i mnie tafta i czarny oraz granatowy cienki, przezroczysty poliester w srebrny wzorek, a także koronka. Mniej więcej wiem na co miałabym ochotę, ale będę jeszcze czekać na inspirację. Może ktoś odważny, kto przeczyta ten post do końca będzie mieć jakiś pomysł i podzieli się nim ze mną?;)

A teraz moje perły z lamusa, wymiary są w metrach
3,90 x 0,90 gnieciona, czarna tafta w złote paski

3,00 x 1,15 syntetyk, czarny w tłoczone kwiaty

2,30 x 1,20 poliester granatowy z błyszczącym wzorkiem


4,70 x 1,20 poliester czarny z błyszczącym wzorkiem

4,20 x 1,15 żorżeta czarna

3,00 x 1,70? elastyczny, cienki, przezroczysty, czarny

10,18 (!) x 1,20 koronka czarna

1 komentarz:

  1. Materiały typowo wieczorowe, więc pewnie coś w tym stylu z tego zrobisz, co nie? :) Ilość koronki aż błaga o jakąś szaloną, suto marszczoną suknię... :)

    OdpowiedzUsuń