niedziela, 16 grudnia 2012

Przedświąteczne porządkiW trakcie sprzątania znalazłam całą masę różnych rupieci, notatek i dupereli, które darzę sentymentem większym lub mniejszym. Oczywiście wielu żal wyrzucić. Coś jednak do kosza poszło, np. szkice rysunku, który zdobił nasze zaproszenia ślubne. Po 7,5 roku od tego ważnego wydarzenia dojrzałam, aby je wyrzucić:)
Znalazłam też spis książek, które przeczytałam w czasie studiów. Nie byłam taka sprytna i nie napisałam, na którym roku je przeczytałam. To na pewno nie są wszystkie książki, jakie przez pięć lat trafiły w moje ręce. Podejrzewam, że pochodzą z jednego, góra dwóch semestrów (chyba przełom trzeciego i czwartego roku). Lista ta, obudziła we mnie mnóstwo wspomnień, np. „Plażę dla psów” J. Kaczmarskiego - książkę tę bardzo często wspominam, wryła mi się w pamięć i chętnie wróciłabym do niej -  tę książkę pożyczył mi kolega Marcin. Siedzieliśmy razem w ławce na ćwiczeniach na trzecim roku, a dziś nie mamy kontaktu:(
Za to „Prestiż” Christophera Priesta, też dobra książka, sfilmowana nawet, należała do Ani. Kontakt mamy do dziś, ale książkę tę czytałam w naszych starych dobrych czasach, gdy widziałyśmy się codziennie w akademiku:) Pozdrawiam!
Oj, dużo musiałabym wymieniać osób i sytuacji, aby dotrzeć do końca listy!
Ku pamięci mojej i na zachętę dla innych garść dobrych tytułów do przeczytania (pogrubiłam ważne dla mnie pozycje). Na dole bloga jest uzupełniany na bieżąco spis książek przeczytanych w tym roku i lista przeczytanych w roku 2011.

J. Kaczmarski „Plaża dla psów”
J.L. Wiśniewski „S@motność w sieci”
M. Kasperski „Wiersze dla Elizy”
A. Kowalska „Pestka”
J.L. Wiśniewski „Zespoły napięć”
I. Sowa „Smak świeżych malin”
T. Zwierzyńska-Matzke „Czasami wołam w niebo”
K. Pisarzewska „Halo Wikta!”
A. Golden „Wyznania gejszy”
M. Musierowicz „Kalamburka”
T. Różewicz „Matka odchodzi”
C. Priest „Prestiż”
J. Carroll „Kraina Chichów”
J. Chmielewska „Pech”
P. Coelho „Demon i panna Prym”
M. Fox „Więc nie wiń mnie za to”
K. Grochola „Nigdy w życiu”
M. Axelsosn „Kwietniowa czarownica”
J. Waliszewska „Pszczoły w zimie”
S. Nicholas „List w butelce”
K. Grochola „Przegryźć dżdżownicę”
M. Kosiarska „Dla Ciebie”
I. Sowa „Cierpkość wiśni”

3 komentarze:

 1. ha, do wyrzucenia pewnych rzeczy trzeba dojrzeć. Swoim spisem książek przypomniałaś mi o tym, ze kiedyś też to notowałam, ale potem - gdzieś około szkoły średniej - zaprzestałam. Wyobrażasz sobie ile książek "poszło" w niepamięć?

  pozdrawiam

  Anka

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy chyba ma coś co dawno powinien,a nie może wyrzucić,racja że do tego trzeba dojrzeć
  Co do książęk,to ja zaczęłam zapisywać przeczytane ksiażki pod koniec szkoły średniej,ponieważ moja pani profesor od j. polskiego miała bzika na punkcie tak zwanych "lekturników"...i tak zostało do dziś. Listę uzupełniam powoli tu http://lubimyczytac.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już robię poświąteczne postanowienia! Te święta mnie natchnęły, że czas zrobić coś ze swoim życiem i się rozwinąć zawodowo więc znalazłam świetną stronę ze szkoleniami https://witalni.pl/szkolenia/ i chyba się na jakieś wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń