poniedziałek, 7 lutego 2011

Projekt 12/12 - luty


Lutowa praca, przygotowywana w ramach Projektu 12/12, to serce. A dokładnie to kuchenna rękawica w kształcie serca, według tego wzoru
Były też inne propozycje, ale rękawica wygrała w głosowaniu większością głosów.
Wygląda to prosto, miło i przyjemnie. Ale tak niestety nie było – przynajmniej dla mnie.

Pierwszy raz szyłam przez kilka warstw materiału (zupełnie inaczej się to szyło niż odzież) i po pierwszej próbie musiałam pruć, bo warstwy mimo spięcia szpilkami, rozjechały się. Następną trudnością było przyszycie lamówki. Też robiłam to pierwszy raz i podejrzewam, że nieumiejętnie, bo albo z jednej strony mi szew złapał albo z drugiej. I znów było prucie i poprawianie.
Coś mi jednak wyszło, mam nadzieję, że projekt lutowy będzie zaliczony, choć nie sprezentowałabym tej rękawicy nikomu i nawet za dwa złote nie kupiłabym.

Mam jeszcze przygotowany materiał na drugą, ale kupiłam za mało lamówki, więc musi poczekać, aż wrócę z wyjazdu (jutro jadę, a wracam w piątek).

5 komentarzy:

 1. Kochana mi się bardzo ta rękawica podoba i wcale bym się nie pogniewała gdybym taką super oryginalna dostała, trochę chyba mam z kuchennej gadżeciary, tylko takiej swojskiej domowej a nie sklepowej i sztucznej :)
  a tak z innej beczki to nie znam się na szyciu, poz zdjęciu wcale bym nie powiedziała, że coś z ta rękawica jest nie tak :) podziwiam za wytrwałość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja Droga, a Ty to byś chciała od razu najdoskonalsze dzieło wypuścić spod swych rąk! Myślisz, że dlaczego ja nie pokazuję szyciowych detali? Za dużo tam niedociągnięć, ale i tak w porównaniu do moich wyczynów sprzed wielu, wielu lat, jest o niebo lepiej. Następna rękawica będzie lepsza - dla Ciebie, bo według mnie wygląda świetnie. I takie superowy kształt!

  Anka

  OdpowiedzUsuń
 3. Asiu, proszę o Twój adres: asiamysli@gazeta.pl- jesteś nową właścicielką ocieplaczy ;)
  A twoja "łapka" jest super!!!! Czy oglądałaś kiedyś "gotowce" w sklepach - wystające nitki, nierówne szwy, odstające lamówki...
  ściskam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna łapka! Zdolna jesteś! Chcialabym umieć szyć. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie sie ona bardzo podoba, a szczegolnie przez to z jakich materialow jest zrobiona. Szycie przez wiele warstw nie jest latwe, najlepiej wtedy uzyc stopki do pikowania, jak sie taka ma (a ja od niedawna jestem szczesliwa posiadaczka takowej dzieki mojej 30 letniej maszynie do szycia) :)

  OdpowiedzUsuń