sobota, 20 października 2012

Ostatnie słowo o zieleni

Zapomniałam, że na prywatnym kompie czekają przygotowane zdjęcia z ostatniej wystawy Zieleń to życie.
Wystawa ta odbywa się pod koniec sierpnia w Warszawie i jest zachwycająca. Prawie co roku staram się tam być, nie zawsze wychodzi, ale w tym razem udało się. Zatem ze sporym opóźnieniem prezentuję, co widziałam na wystawie, co mnie urzekło i zachwyciło.
Największą atrakcją tegorocznych targów było dla mnie spotkanie z Johnem Brooksem i możliwość wysłuchania jego wykładu. Mam kilka jego książek, uczyłam się z nich i jestem jego małym fanem, dlatego bardzo się ucieszyłam, że będę mogła spotkać go na żywo.
John Brooks to światowej sławy projektant ogrodów, autor licznych publikacji, a po spotkaniu wiem już, że to także przemiły człowiek.
Po wykładzie podpisywał książki (na zdjęciu moje:)). Takich jak ja było sporo, a kolejka do autora była bardzo długa.
Poza tym:
szum traw...
i wodospadu;)

Do tego borówki, jagody, żurawiny, mniam! Pięknie i smacznie może być w ogrodzie:)
Pnącza. "Dzikie wino, dzikie pnącze..." aż chciałoby się zaśpiewać, choć nic dzikiego tu nie ma, wszystko ze starannych upraw najlepszych polskich producentów.
I jeszcze kilka luźny spojrzeń na rośliny i aranżacje stoisk:

Może za rok spotkamy się na Zieleń? Dziś proponuję spacer w złocie - mamy piękną Polską Złotą Jesień. Na Mazowszu oraz Warmii i Mazurach cudowna pogoda, a jakie niebo nad resztą kraju?

1 komentarz:

  1. Z wykształcenia jestem ogrodnikiem i mam do czynienia trochę z ogrodami. Marzył mi się kurs projektowania ogrodów... cudowna sprawa. Czasami pomagam w holenderskich ogrodach. Praca ciężka, ale jakże satysfakcjonująca, uwielbiam to poogrodowe zmęczenie. Zupełnie inne niż to pomaszynowe ;)
    W tym roku byłem w Keukenhof w Holandii. Fantastyczne miejsce, mnóstwo propozycji jak wykorzystać zieleń w ogrodzie i w domu. Niesamowita sprawa. Jak będziesz miała okazję, to zaplanuj sobie wycieczkę w przyszłym roku do Holandii na wiosnę. Tanio nie jest, ale warto!
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń