niedziela, 28 października 2012

Marcowe kombinacje czyli Burda 2009 i 2011

Zdjęciami sukienki już się chwaliłam (tutaj), ale nie pokazałam szczegółów. A przecież mogą komuś się przydać.

Moja sukienka powstała z dwóch modeli z marcowych wydań Burdy z 2009 i 2011 roku.
Góra pochodzi z modeli 108/109 z Burdy 3/2011 rozmiar 18. 
Model  108
Model 109. Rysunki pochodzą z www.burda.de
To modele dla małych kobietek, ale wyższe panie śmiało mogą szyć. Zwykle górę noszę w rozmiarach 36-38 i to odpowiada 18. Trochę przedłużyłam w talii i w ramionach. W talii się przydało, ale w ramionach musiałam wracać do oryginału.

Dół pochodzi z sukienki zaprojektowanej dla Burdy przez projektantki siostry bliźniaczki Meier.Meier.
Model 121 Burda 3/2009 rozmiar 36.
Model Meier.Meier. Rysunek pochodzi z www.osinka.ru
W tym modelu zapięcie było z boku, więc przeniosłam je na tył. Część tylna była z jednego kawałka, zatem przecięłam ją po środku by zrobić dwie i wszyć zamek. Stwirdziłam, że przy takiej ilości i układzie tkaniny zabranie za środka takniny na szew nie będzie widoczne.  I chyba nie było.
Do tego z lewej strony zrobiłam małą kieszonkę na chusteczkę.
O tej kieszonce to zapomniałam... Przygotowałam do wszycia, ale jak się rozpędziłam to zapomniałam wszyć. Pamiętam jak zastanawiałam się czy pruć i wszywać kieszeń czy darować sobie. I więcej nic nie pamiętam. Byłam za to pewna, że w końcu kieszeni nie wszyłam i już po północy na weselu przeraziłam się, że mi szew puścił w sukience. Oglądam, oglądam a tu kieszeń!
Góra tej sukienki też jest ciekawa i chciałabym ją jeszcze uszyć. Jedyne, co mi nie pasuje to prawie gołe plecy. Może plecy pożyczę z innego modelu;)?

3 komentarze:

  1. Z kilku modeli zrobić jedną cudną sukienkę,brawo !!

    OdpowiedzUsuń
  2. ślicznie :) a mogłabyś mi napisać na którym arkuszu burdy 3/2009 znajduje się ta sukienka 121 bo znalazłam w Interecie to wydanie jednakże po rosyjsku i nie mogę się w niej odnaleźć (ani w ząb nie rozumiem rosyjskiego, nawet nie znam liter)??

    OdpowiedzUsuń